To było niemożliwe

Konklawe, które zaskoczyło cały świat

Wystawa została zorganizowana z okazji 30-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Koncepcja projektu oraz zaprezentowane materiały zostały opracowane oraz zebrane przez Klienta. Nasz udział w przygotowaniu ekspozycji polegał na współpracy przy jej planowaniu, wykonaniu wszystkich projektów graficznych plansz i reklam oraz na wyborze podwykonawców.
Wystawa została umieszczona w specjalnym namiocie ustawionym na Placu Zamkowym, w samym sercu warszawskiej Starówki. Ekspozycja została podzielona na kilka pomieszczeń, w których zwiedzający mogli zapoznać się z ostatnimi dniami kardynała Wojtyły przed wylotem do Rzymu. Na 200 m2 zaprezentowano m.in. panoramiczne zdjęcie pokoju przyszłego papieża, imitację Kaplicy Sykstyńskiej oraz typowy gabinet partyjnych dygnitarzy.

Zrzut ekranu 2013-02-17 o 12.35.45

Wystawa została zainstalowana na Placu Zamkowym, obejrzały ją tysiące osób

Głównym celem organizatorów było dotarcie do młodego pokolenia odbiorców, stąd decyzja o interaktywnej formie wystawy. W poszczególnych pomieszczeniach nie zabrakło prezentacji video, nagrań dźwiękowych odtwarzanych na słuchawkach.
Forma ekspozycji okazała się niezwykle skuteczna. Przez 10 dni trwania wystawy odwiedziło ją około 100 000 osób, co dało niesamowitą średnią – ponad 400 osób na godzinę!

Ekspozycja otrzymała bardzo pochlebne recenzje w mediach. Co istotne – o wystawie napisały nie tylko katolickie tytuły. Materiały pojawiły się również m.in. w Gazecie Wyborczej, Życiu Warszawy i Polskim Radiu.

Klient: Centrum Myśli Jana Pawła II
Czas ekspozycji: 10 – 20 października 2008 roku
Miejsce: Plac Zamkowy
Ilość osób, które obejrzały wystawę: 100 000